Нотаріальна палата України у своїй роботі керується кращими світовими практиками і принципами нотаріату латинського типу.

З метою подальшого розвитку системи латинського нотаріату в Україні, закріплення його фундаментальних принципів та правил нотаріальної етики в діяльності українських нотаріусів, Нотаріальна палата України приєдналася до Міжнародного союзу нотаріату (МСЛН), офіційне членство в якому затверджено Асамблеєю нотаріатів – членів МСЛН 8 жовтня 2013 року у м. Ліма (Перу).

В рамках участі в роботі органів МСЛН Нотаріальна палата України представлена у Комісії з європейських справ (КЄС), Комісії з соціального захисту нотаріусів (КСЗН), Комісії з тем і конгресів (КТК), Комісії з нотаріальної деонтології (КНД) та Асамблеї нотаріатів-членів МСЛН.

Функціонування на базі МСЛН Всесвітнього університету нотаріусів дозволяє представникам нотаріатів-членів Союзу з числа молодих нотаріусів щорічно проходити курс професійної підготовки під керівництвом визнаних на міжнародному рівні фахівців нотаріальної справи.

В контексті розвитку двосторонніх стосунків з нотаріатами-членами МСЛН НПУ підтримує активні контакти з Нотаріальними палатами Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Вірменії, Польщі, а також кандидатом у члени МСЛН – Нотаріальною палатою Білорусі, для вивчення практичного досвіду з вдосконалення нотаріальної діяльності.