Новини палати

 

17.03.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX від 15.03.2022.

Цей Закон (пп.10 п.3 Розділу ІІ) доповнює Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464-VI про ЄСВ – новими пунктами 9-19, 9-23.

Відповідно до пункту 9-19 Розділу VIII Закону № 2464-VI, тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі нотаріальну), мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.

При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.

Тобто не застосовується норма, яка визначає, що у разі, якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464-VI, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Положеннями пунктів 9-22, 9-23 Розділу VIII Закону № 2464-VI визначено наступне.

Тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом 3-х місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Встановлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом 3-х місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану.

Документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, розпочаті до 24 лютого 2022 року та не завершені, зупиняються по останній календарний день третього місяця з дня припинення (скасування) воєнного, надзвичайного стану.

Читайте також:

Особливості звітності, декларування та оподаткування під час воєнного стану

Як нотаріусу отримати 6500 грн держдопомоги 

Переглядів:
стрічка новин