Новини палати

 

7 березня 2022 року у газеті «Голос України» опубліковані й набрали чинності:

– Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX;

– Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 03.03.2022 № 2118-IX.

Відповідно до підпунктів 1, 4, 5 пункту 1 Закону № 2115-IX, фізичні особи, фізичні особи – підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом 3-х місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

У період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру уповноваженими органами не здійснюються.

Дія Закону № 2115-ІХ не поширюється на податкові правовідносини.

Єдина неподаткова звітність, яку подають нотаріуси, – це звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна, який подається до Пенсійного фонду України.

Таким чином, термін подачі звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна до Пенсійного фонду України сстановить 3 місяці після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності.

Законом № 2118-IX Підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України доповнено пунктом 69, яким встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків та зборів, здійснюються з урахуванням особливостей, визначених у зазначеному пункті.

Згідно із підпунктом 69.1 пункту 69 Підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ, у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану на території України.

Відповідно до підпункту пункту 69.3 пункту 69 Підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ платники податків, які у зв’язку з наслідками їх безпосередньої участі у воєнних діях не дотрималися визначених пунктом 69.1 термінів виконання податкових обов’язків, звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за невиконання податкових обов’язків, за умови виконання таких обов’язків протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання таких обов’язків.

Не включається до загального оподаткованого доходу фізичних осіб, які надають такі послуги, сума відшкодування вартості пального, витраченого при наданні послуг з перевезення для забезпечення потреб Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони (підпункт 69.7 пункту 69 Підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ).

Також Законом № 2118-IX визначено, що до припинення або скасування воєнного стану на території України податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.

Переглядів:
стрічка новин