Новини палати

 

Нотаріусам України відновлено доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та технічна можливість вчинення нотаріальних дій щодо нерухомості.

Разом з тим, на шляху повноцінного відновлення роботи у сфері нерухомості продовжують залишатися певні перепони.

Досить поширеною є ситуація, коли сторони договорів відчуження нерухомого майна не досягають згоди щодо купівлі житла через відсутність можливості зняти з реєстрації місця проживання зареєстрованих в ньому осіб до укладення такого правочину.

На даний час на всій території України закритий доступ до Єдиного державного демографічного реєстру та зупинене декларування (реєстрація) місця перебування чи місця проживання осіб.

Тому Нотаріальна палата України звернулася із проханнями:

до Державної міграційної служби України – в максимально стислі терміни відновити роботу Єдиного державного демографічного реєстру на неокупованих територіях та на територіях, де не ведуться активні бойові дії;

до Міністерства цифрової трансформації України – в максимально стислі терміни відновити можливість декларування (реєстрації) місця перебування чи місця проживання фізичних осіб.

Належна робота ринку нерухомості – необхідна складова відновлення економіки України та реалізації майнових прав громадян!

Зазначимо, що НПУ також зверталася до відповідних інстанцій з проханням відновити роботу низки реєстрів та баз , зокрема ДЗК, а також налагодити е-документообіг нотаріусів з НБУ  та ПФУ.

Переглядів:
стрічка новин