Новини палати

Міністерство юстиції України наказом від 18 липня 2019 року № 2185/5 затвердило заходи щодо посилення збереження та захисту даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. ДП «НАІС» проведе верифікацію (перевірку документів) усіх державних реєстраторів та нотаріусів, оновить паролі доступу в реєстри. Особам, які не пройдуть верифікацію, доступ до реєстрів буде анульовано. Верифікація нотаріусів триватиме з 16 вересня по 11 жовтня 2019 року, інших реєстраторів – з 22 липня до 13 вересня 2019 року.

Зазначимо, що Нотаріальна палата України наполягала на проведенні верифікації реєстраторів. Зокрема, таке побажання озвучувалося під час круглого столу «Справжній антирейд» і на форумі «Бізнес проти знищення держави». Ця ідея також була донесена до Президента України Володимира Зеленського.

Верифікація – єдиний і оперативний спосіб виявити «фантомних реєстраторів». Така процедура потрібна, перш за все, щоб скасувати доступ до реєстрів комунальним підприємствам (КП), яких насправді навіть не існує.

Нотаріуси підпадають під верифікацію лише тому, що також є суб’єктами вчинення реєстраційних дій.

Верифікація дає змогу нотаріусам підтвердити й продемонструвати прозорість та відкритість своєї роботи.

Верифікація – це шлях до покращення якості реєстрацій, оскільки нотаріуси змушені були працювати з тими неправомірними реєстраціями, які здійснили КП.

Варто очікувати, що ще до проведення процедури верифікації значна кількість КП просто закриється.

Фізичні та юридичні особи будуть звертатися переважно до нотаріусів, які гарантують якість та безпеку реєстрацій, а отже посилиться захист права власності в Україні, довіра до нотаріату зросте ще більше.

Переглядів:
стрічка новин