Новини палати

На розгляді Комітету Верховної Ради з питань правової політики наразі знаходяться два альтернативних проекти законів «Про медіацію» – № 3504 від 19 травня 2020 року та № 3504-1 від 4 червня 2020 року, які визначають правові засади та порядок проведення медіації в Україні, але обидва законопроекти потребують подальшого доопрацювання.

Нотаріальна палата України підтримує запровадження процедури медіації. На думку НПУ, варто взяти за основу (з урахуванням необхідності доопрацювання) законопроект № 3504, який є більш демократичним та передбачає відкритий доступ до процедури медіації без будь-яких корупційних надбудов.

Втім, запровадження медіації в Україні потребує підготовки фахівців відповідної кваліфікації та завоювання довіри бізнесу й громадськості, що може зайняти не один рік.

Тому доцільним є залучення вже існуючого інституту нотаріату до здійснення медіації у цивільних, сімейних, трудових, господарських правовідносинах, при цьому забезпечуючи доступ до отримання кваліфікації медіатора представникам інших професій.

Функції медіатора як незалежного посередника у вирішенні конфліктів відповідають духу та принципам роботи нотаріуса вже сьогодні. Практика здійснення медіації нотаріусами є поширеною в країнах Європейського Союзу, зокрема Швейцарії, Німеччині, Франції.

Вищевказана позиція та пропозиції НПУ щодо вдосконалення законодавчої ініціативи надіслані голові Комітету ВР з питань правової політики Андрію Костіну, а також прохання залучити НПУ до попереднього розгляду законопроектів на засіданні Комітету та до засідань відповідної робочих груп у випадку їх створення.

Переглядів:
стрічка новин