Новини палати

Наказ Мінфіну від 19.03.2021 № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» зареєстрований Мін’юстом 08.06.2021.

Звертаємо увагу нотаріусів, що відповідно до положень статей 17, 17-1, 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства, є одним із обов’язковим документів, який подається для проведення реєстраційних дій та підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з метою встановлення КБВ суб’єкт первинного фінансового моніторингу витребовує та отримує від клієнта – юридичної особи структуру власності такого клієнта.

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність ЮО. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу КБВ на діяльність ЮО. Якщо відомості щодо КБВ ЮО чітко не відстежуються за даними ЄДР, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив. Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (тобто до 28 квітня 2020 року), подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному вказаним Законом, та структуру власності протягом 3-х місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування. Наразі немає інформації про офіційне опублікування наказу, а отже про набрання ним чинності.

Більш детальний аналіз наказу № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» буде наданий після його офіційного опублікування.

Переглядів:
стрічка новин