У сучасному цифровому світі фішинг залишається одним із найпоширеніших методів кібератак. Нотаріуси як особи, які працюють із чутливою інформацією, повинні бути особливо уважними до захисту своїх даних.
Комісія НПУ з питань інформатизації, цифрової трансформації та запобігання кіберзлочинності підготувала 5 основних рекомендацій, які допоможуть протистояти фішинговим атакам:
1. Перевіряйте відправника листа. Завжди уважно перевіряйте адресу електронної пошти, з якої отримали лист. Часто зловмисники використовують схожі адреси, щоб видавати себе за Державні органи чи установи, або за колег.
2. Не відкривайте підозрілі вкладення та посилання. Якщо у листі є файли чи посилання, які ви не очікували отримати, не відкривайте їх. Завжди підтверджуйте у відправника, чи він дійсно надсилав ці матеріали.
3. Використовуйте багатофакторну автентифікацію. Для входу в облікові записи обирайте методи захисту, які вимагають додаткового підтвердження, наприклад, через sms чи додатки для автентифікації.
4. Оновлюйте програмне забезпечення. Завжди використовуйте актуальні версії програмного забезпечення та антивірусних програм, які допоможуть виявити та заблокувати шкідливі спроби отримати доступ до вашої системи.
5. Будьте обачними при термінових запитах. Зловмисники часто використовують емоційний тиск і просять терміново надати доступ чи інформацію. Не поспішайте, ретельно перевіряйте будь-які незвичні запити та повыдомлення.
Рекомендуємо також переглянути доповідь Юрія Бадахова на онлайн-марафоні НПУ 12.11.2024 (https://edu.npu.ua/courses/cyber2024/lessons/videolektsiia-70/) – розповідь про методи протидії фішингу починаючи з 50 хвилини 40 секунди.
Окрім того, Комісія НПУ з питань інформатизації, цифрової трансформації та запобігання кіберзлочинності розробила опитування-навчання для нотаріусів ( https://forms.gle/XHuiPwR12XU8Tp7k9), яке надає нотаріусам можливість ознайомитися з ключовими аспектами кібергігієни та протидії кіберзагрозам.
Захищайте свої дані та залишайтеся в безпеці разом із НПУ!