ЄДЕССБ, ДРРП, оцінка МОН для цілей оподаткування: роз’яснення Мін’юсту
Новини палати

Міністерство юстиції України розглянуло лист НПУ (https://npu.ua/wp-content/uploads/2025/02/061124.pdf) щодо роботи та взаємодії з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ), технічних можливостей ДРРП, а також оцінки майбутніх об’єктів нерухомості для цілей оподаткування.

У своєму листі (https://npu.ua/wp-content/uploads/2025/02/mu-100225.pdf) Мін’юст повідомив НПУ, що програмні засоби ведення Державного реєстру прав повинні забезпечувати можливість електронної інформаційної взаємодії з ЄДЕССБ та забезпечувати отримання:
– Державним реєстром прав – відомостей з ЄДЕССБ про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, необхідних для державної реєстрації речових прав на такі об’єкти;
– ЄДЕССБ – відомостей з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права.

Згідно із повідомленням технічного адміністратора Державного реєстру прав, фактів неактуальної/недостовірної передачі відомостей з Державного реєстру прав до ДЗК чи ЄДЕССБ відповідно до зазначеної вище інформаційної взаємодії не зафіксовано.

Мін’юст звертає увагу, що ДП «НАІС», яке є технічним адміністратором Державного реєстру прав, завчасно попереджає користувачів про нестабільність роботи, пов’язану з проведенням технічних робіт.

За інформацією Мін’юсту, розробники ЄДЕССБ повідомили, що на сьогодні існує проблема отримання нотаріусами витягів з ЄДЕССБ про зареєстровані в Державному реєстрі прав подільні об’єкти будівництва, що мають велику кількість майбутніх об’єктів будівництва. Розробники ЄДЕССБ зазначили, що вживаються всі заходи на вирішення цього питання.

Щодо відсутності у Державному реєстрі прав в довіднику блоку «Супровідні документи» типу документа «договір відступлення права вимоги» Мін’юст наголосив на можливості обирати із існуючого переліку документів «інший тип договору». При цьому необхідно вказувати який саме тип – у даному випадку «договір відступлення права вимоги».

Щодо питання «визначення індексу справи, у якій зберігатимуться договори купівлі-продажу майбутнього об’єкту нерухомості або договори про відступлення права вимоги за договором купівлі-продажу майбутнього об’єкту нерухомості» повідомляється, що наказом Мін’юсту від 27.12.2024 № 3783/5 викладено в новій редакції розділ 02 – «Вчинення нотаріальних дій» Типової номенклатури справ державної нотаріальної контори та приватного нотаріуса, що є додатком до 3 Правил ведення нотаріального діловодства. Вказаний розділ доповнено індексами справ 02-55 «Договори відчуження об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості» та 02-55-п «Документи, на підставі яких посвідчувалися договори відчуження об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості».

Переглядів:
стрічка новин