Новини палати

Нотаріальна палата України звернулася до Міністерства юстиції України із проханням привести Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів (затверджений постановою КМУ № 662 від 26.11.2014), у відповідність до судового рішення.

А саме, виключити із Переліку пункти 1-1 та 2, оскільки ці норми нівелюють вимогу чинного законодавства щодо необхідності підтвердження наявності та безспірності заборгованості, набуття чинності кредитним договором та повноважень кредитора.

Дані пункти постанови КМУ № 662 визнано незаконними та нечинними постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2017 (справа № 826/20084/14), яку залишено без змін ухвалою Вищого адміністративного суду України від 01.11.2017.

На сьогодні пункти 1-1 та 2, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, не виключені з тексту Переліку, що дає можливість недобросовісним кредиторам звертатися за вчиненням виконавчих написів на кредитних договорах, які нотаріально не посвідчувалися.

Застосування незаконних норм Переліку не може забезпечувати захист цивільних прав шляхом вчинення виконавчого напису.

Переглядів:
стрічка новин