Новини палати

Інформаційний лист
Щодо змін форми податкового розрахунку 1-ДФ та подання звітності

01 січня 2021 року набув чинності Наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» від 15 грудня 2020 року № 773, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2020 року за № 1304/35587 (далі – Наказ № 773).

Наказом № 773 було затверджено нову форму податкового розрахунку, який тепер носить назву «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» (далі – Розрахунок), а також внесено зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 січня 2020 року за № 111/26556.

01 січня 2021 року також набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» від 19 вересня 2019 року № 115-IX, яким в тому числі було змінено порядок подання звітності про нарахування єдиного соціального внеску.

В новій редакції викладено пункт 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої платники єдиного соціального внеску зобов’язані подавати звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України. Форма, за якою подається звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У зв’язку з цим щомісячний Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подається останній раз за грудень 2020 року.

Починаючи з січня 2021 року платники податків подаватимуть щоквартально в розрізі по місяцям об’єднану форму із ПДФО, військового збору та ЄСВ – Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Розрахунок за формою, затвердженою Наказом № 773, перший раз подається за I квартал 2021 року, за IV квартал 2020 року звіти подаються за старою формою.

Нова форма Розрахунку складається з:

– заголовної частини;

– додатку 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»;

– додатку 2, який формується та подається лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення;

– додатку 3 «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу»:

– додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору»;

– додатку 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби»;

– додаток 6 «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства».

Терміни подання звітності не змінились. Розрахунок подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається.

Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду, але незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та незалежно від того чи виплачені платником єдиного внеску суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду.

Розрахунок подається в розрізі по місяцях до контролюючих органів за основним місцем обліку.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, у редакції Наказу № 7730 (далі – Порядок) містить положення, відповідно до якого нотаріуси за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтва про право на спадщину в порядку, встановленому Розділом II Порядку подання Розрахунку. У такому самому порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування.

Але необхідно зазначити, що вимоги статті 174 Податкового кодексу України не змінились: 174.4. Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса… подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину (договорів дарування) в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

 

15.01.2021

Комісія НПУ
з аналітично-методичного
забезпечення нотаріальної діяльності

ЗАВАНТАЖИТИ ЛИСТ 

Переглядів: